بی تاب شدم، سراب ديدم خود را
دريا گشتم، حباب ديدم خود را
آگاه شدم، غفلت خود را ديدم
بيدار شدم، به خواب ديدم خود را.

روزهای تلخ غصه باز هم ادامه داره. مثل اينکه تمومی نداره. انگار از ازل بوده و تا ابد هم هست. نمی دونم. شايد بايد واسه شادی جنگيد. شايد بايد شادی و بدست آورد. دنبالش گشت. پيداش کرد و بعد يواشکی يه جوری که غم نفهمه شاد بود. خنديد. که مبادا غم و غصه بفهمه و بياد و شادی و از ما بگيره. چه ميشه کرد. فعلا که اينطوريه. فعلا بايد در تاريکی و غم دم زد. در ظلمت و محنت بسر برد. تا روزی برسه که خورشيد به جنگ اين تاريکی بياد. تا روز پيروزی ما برسه. روزی که مدتهاست منتظرشيم. روزی که خيلی زود از راه ميرسه. شايد همين چند سال ديگه. يا چند ماه ديگه. نميشه آينده رو پيش بينی کرد. فقط ميشه حوادث رو حدس زد و واسه اون حوادث از قبل آماده شد.
پس آرزويم! آرزوهاتو زنده نگه دار و يه جايی مخفی شون کن تا يأس و نااميدی اونها رو ازت نگيرن و منتظر باش تا زمانش برسه. وقتی که به آرزويت برسی. گرچه شب تاريک است. دل قوی دار سحر نزديک است. می دونم زياد اين حرف رو زدم و بهت اميد واهی شايد دادم ولی آيا کار ديگه ای هم ميشه کرد؟ آيا ميشه منتظر نبود؟ آيا ميشه مقاومت نکرد؟ آيا ميشه بازگشت؟ می دونم که نمی شه. نمی شه از اين راه برگشت. چون بازگشت يعنی نابودی. يعنی شکست. من نمی خوام شکست بخورم چون تا پيروزی فقط چند قدم ديگه باقی مونده. ميخوام شکست بدم. می خوام اين دلتنگی و جدايی و غم و غصه رو که سرنوشت واسم رقم زده شکست بدم.
پس اميدوار باش و اميدوار باش و مقاوم. که نابرده رنج گنج ميسر نمی شود.

/ 4 نظر / 3 بازدید
sonyap

salam webloge ghashangi dari omidvaram hamishe movafagh bashi bye

بوف كور

هيچ چيز، نه اين دقايق خوشبو، که روي شاخه ي نارنج مي شود خاموش، نه اين صداقت حرفي، که در سکوت ميان دو برگ اين گل شب بوست، نه، هيچ چيز مرا از هجوم خالي اطراف نمي رهاند. و فکر مي کنم که اين ترنم موزون حزن تا به ابد شنيده خواهد شد...

mohammad va hadis

سلام متن جالبی بود و يادت باشه هيچوقت نبايد نااميد بشی موفق باشی خوشحال ميشيم به ما هم سر بزنی

mahsa

سلام خانومی خيلی ممنون که به وبلاگم اومدی بازم از اين کارا بکن........راستی من هيچوقت نا اميد نميشم آخه خودم اميدم